Нацбанк запустив інформаційну кампанію #ШахрайГудбай: подробиці

Hacker

Ігноруючи правила платіжної безпеки, українці та громадяни інших країн стають жертвами шахраїв.

Найпопулярніший метод шахрайства з платіжними картками в Україні та у всьому світі – соціальна інженерія. Про це повідомляє Нацбанк в рамках страти інформаційної компанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай, інформує Banker.ua.

За словами заступника голови НБУ Олексія Шабана, у 2021 році на 1 млн гривень операцій з використанням платіжних карток на сумнівні або незаконні дії припадало лише 65 гривень, а у 2020-му – 48 грн.

Як найпоширеніший метод шахрайства з використанням платіжних карток в Україні регулятор вказує соціальну інженерію: зловмисники, які використовують цей спосіб «обробки» жертви, змушують громадян розкривати дані своїх карток або ж перераховувати кошти аферистам.

Головною зброєю проти дій злочинців НБУ називає поінформованість і з метою протидії шахрайству запускає з 14 лютого інформаційну кампанію #ШахрайГудбай, яка триватиме протягом трьох місяців і активно проводитиметься у всіх регіонах України.

Головний Telegram-канал банкірів

В рамках кампанії Нацбанк у співпраці з партнерами інформуватимуть громадян про способи, які дозволяють уберегтися від платіжного шахрайства.

За словами Андрія Поддерегіна з Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ, завдяки переходу на більш захищені платіжні картки з чіпом, у 2021 році на 1 млн гривень операцій з використанням карток обсяг збитків від дій шахраїв у торговельній мережі скоротився до 40 гривень (з 61 грн у 2020-му), а в банкоматах – до 29 гривень (з 33 грн у 2020 році).

Плюс, зазначає експерт, «середній чек» шахрайської операції у торговельній мережі протягом 2021-го зменшився майже на 45% – до 1086 гривень (у 2020 році середня сума становила 1984 гривні).

Минулого року на одну незаконну операцію, зазначають у НБУ, припадало близько 1600 гривень, тоді як у 2020-му сума становила 1900 гривень, або на 16% більше.

Що ж стосується операцій в Мережі Інтернет, то тут, за даними регулятора, інша ситуація: у 2021 році на 1 млн гривень операцій з використанням карт обсяг збитків тут збільшився до 114 гривень (роком раніше було 61 грн).

Як зазначають у НБУ, шахрайство в інтернеті є світовим трендом, і найчастіше громадяни стають жертвами злочинців через недотримання ключових правил платіжної безпеки.

credit card

Читайте також: Віддаючи на зберігання: який депозит вибрати у лютому 2022-го

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що на ринку NFT процвітає «промивна торгівля»: скамери штучно завищують вартість Non-Fungible Tokens, перепродуючи їх самим собі, а потім заробляють на кінцевих покупцях.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)