Порушення валютного законодавства: Нацбанк оштрафував 2 компанії, ще 4 втратили ліцензії

совещание

Двом компаніям доведеться заплатити за допущені порушення штрафи у розмірі 151 000 гривень.

У полі зору регулятора опинилися шість фінансових компаній, які торгують валютними цінностями: двом за підсумками п’ятничного засідання НБУ виписав штрафи, а решті анулював ліцензії, повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу Нацбанку.

За порушення вимог валютного законодавства НБУ відкликав ліцензії у фінансових компаній «Константа М» (ЄДРПОУ 42398871), «ДСД фінанс» (ЄДРПОУ 39656355), «24 онлайн» (ЄДРПОУ 39945438) та «Фінансова гарантія» (ЄДРПОУ 39730627).

У той же час компаніям «Фінофіс» (ЄДРПОУ 43473797) та ТОВ «24 онлайн» (ЄДРПОУ 39945438) доведеться заплатити за допущені порушення штрафи у розмірі 151 000 гривень (кожній). Крім того, до цих учасників ринку, які порушили норми закону про протидію легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, та закону «Про валюту та валютні операції», застосовано письмові попередження.

Частка компаній, що проштрафилися і втратили ліцензії, на ринку готівкового обміну валют становить майже 15%. Кількість пунктів обміну валют, що працюють під цими брендами, – понад 600.

Головний Telegram-канал банкірів

У НБУ нагадують, що вимоги до небанківських фінустанов та операторів поштового зв’язку, які здійснюють обмін валют, були посилені з метою мінімізації спекуляцій на валютному ринку. Крім того, Нацбанк розпочав позапланові виїзні перевірки структурних підрозділів тих установ, які мають ліцензії НБУ на здійснення валютних операцій.

Станом на 4 серпня регулятор провів 40 перевірок структурних підрозділів 15 небанківських фінустанов, за підсумками яких було встановлено факти недопуску працівників НБУ до проведення перевірок, здійснення валютно-обмінних операцій без їхнього документального оформлення та інші порушення.

Водночас, у рамках безвиїзного нагляду за небанківськими фінустановами, які здійснюють валютні операції на підставі виданих Нацбанком ліцензій, регулятором виявлено низку грубих порушень, які полягають у недотриманні обмежень для валютного ринку під час дії воєнного стану.

график

Читайте також: Легалізація діяльності українських ФОПів у країнах Європи. Практичний досвід, податкові нюанси

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, багато учасників небанківського фінансового сектору України виявилися не готовими до шоків повномасштабної війни.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)