Прибутковість депозитів почне зростати вже в найближчі місяці – Нацбанк

У червні минулого року регулятор знизив облікову ставку до історичного мінімуму – 6%, що спровокувало стрімке падіння прибутковості за депозитами.

В НБУ анонсували зростання прибутковості депозитів на тлі недавнього підвищення облікової ставки, пише Banker.ua з посиланням на заяву заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука, озвучену під час прес-брифінгу щодо рішення Правління Нацбанку з монетарної політики.

За словами заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука, рішення про збільшення ключової ставки до 8%, прийняте регулятором під час засідання 22 липня, дозволить підвищити привабливість банківських депозитів в очах населення і збільшити схильність фізосіб до заощаджень.

У Нацбанку зазначають, що в останні місяці депозитні ставки були нижчими за фактичний показник інфляції, а ставки, пропоновані комерційними банками, ще не повністю відреагували на попередні рішення регулятора щодо монетарної політики.

У той же час, попередні рішення Нацбанку дозволили зберегти депозитні ставки від зниження – цей тренд спостерігався протягом декількох останніх років, нагадує фахівець.

Згідно з прогнозом Сергія Ніколайчука, зростання прибутковості вкладів очікується вже найближчим часом.

Головний Telegram-канал банкірів

Зауважимо, що в червні минулого року регулятор знизив облікову ставку до історичного мінімуму – 6%, що спровокувало стрімке падіння прибутковості за депозитами.

Так, за перші три тижні червня 2020 року ставки за гривневими вкладами різко знизилися з 11-12% до 10%, а до кінця року і зовсім впали до 7-8%.

Наприклад, «ПриватБанк» і «Ощадбанк» за рік «зрізали» прибутковість з 12% і майже 14% річних відповідно до 8%. Схожа тенденція спостерігалася і в інших банках.

Читайте також: Не подарунок, а прибуток: як інвестувати в дорогоцінні метали, щоб це було вигідно

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Правління Нацбанку підвищило ключову ставку до 8%: підвищення ставки на 50 базисних пунктів стало необхідністю в умовах істотного посилення фундаментального інфляційного тиску.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)