Стало відомо, коли «Приват» та «Ощад» ухвалять дорожні карти для приватизації

Дорожні карти будуть ухвалені держбанками у співпраці з Мінфіном.

«ПриватБанк» і «Ощадбанк» ухвалять «приватизаційні» дорожні карти до кінця 2021 року, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.

Згідно з Меморандумом про економічну та фінансову політику, укладеним між Україною та МВФ, державні «ПриватБанк» та «Ощадбанк» ухвалять дорожні карти, що визначають хід повної або часткової приватизації фінустанов, до кінця 2021 року.

Дані дорожні карти, зазначається в повідомленні, включатимуть низку поправок як для приватизації, так і для поліпшення управління в держбанках (йдеться про відміну пом’якшення критеріїв відбору представників держави до наглядових рад держбанків і залучення до проведення оцінки роботи кожної наглядової ради держбанку в 2021 році авторитетного міжнародного радника).

Варто також зазначити, що, крім затвердження дорожніх карт, одним із структурних маяків у рамках програми співпраці з МВФ є прийняття до кінця поточного місяця планів наступності із зазначенням термінів для кожної спостережної ради державного банку (відповідно до стратегій фінустанов на 2021–2024 роки).

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, Меморандум передбачає ринкову винагороду членів наглядових рад держбанків та щоквартальний контроль виконання планів щодо скорочення прострочених кредитів за участю Ради фінансової стабільності.

При цьому всі додаткові рішення, які зможуть впливати на частку держави в банківському секторі, наголошується в документі, прийматимуться лише за умови їхньої відповідності загальній стратегії держави щодо зменшення участі в банківському секторі за умови виділення банківських послуг в окрему юрособу, що відповідає найкращим міжнародним практикам.

У Меморандумі також зазначається, що Принципи стратегічного реформування державного банківського сектору, затверджені 2020-го, передбачають скорочення до 2025 року участі держави з поточних 50,4% чистих активів до менш ніж 25%.

Дорожні карти будуть ухвалені держбанками у співпраці з Мінфіном.

Читайте також: Акції іноземних компаній: чим українців приваблює цей ринок і чому це має зацікавити банкірів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в Міністерстві фінансів розповіли, навіщо насправді розділили «ПриватБанк» на «хороший» та «поганий».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)