Приватизація Укргазбанку, накопичення на старість і безкоштовна освіта для українців: про що писали експерти з 25 по 29 січня

29 Січня 2021

Поточний тиждень був присвячений одразу кільком головним економічним подіям, які знайшли відображення на сторінках соціальних мереж провідних фінансових експертів і банкірів. Фахівці обговорювали підготовку до приватизаціі банків України, ділилися порадами в області фінансового менеджменту і вчили українців правилам розумного накопичення грошей. Про що писали відомі фінансісті України, дізнавався Banker.ua.

Укргазбанк готується до приватизації

Голова Національного банку України Кирило Шевченко поділився зі своїми підписниками важливою новиною. За словами чиновника, один з найбільших державних банків – Укргазбанк – зробив перший крок на шляху до приватизації.

“Сьогоднішня подія – це результат ефективної співпраці Укргазбанку, уряду в особі Міністерства фінансів України та Міжнародної фінансової корпорації. Це – справжня перемога всього банківського сектора”, – написав Кирило Шевченко.

У повідомленні йдеться, що Укргазбанк стане першим приватизованим великим державним банком в Україні. Нова позика IFC в розмірі 30 млн євро створить умови для трансформації банку, оскільки IFC буде конвертувати кредит в частку в капіталі.

Реформуючи банківську систему, Україна сподівається підвищити інвестиційну привабливість державних банків і створити можливість для входу якісних інвесторів в їх капітал.

Рекордний борг України

Позитивну новину про підготовку до приватизації державного банку затьмарює повідомлення іншого експерта – координатора Експертної платформи НБУ Андрія Блінова. Він повідомив, що загальний борг України перевищив $10 млрд в 2021-му, без урахування нових позик. Найбільше країна повинна повернути коштів за єврооблігаціями, кредитами МВФ і валюти ОВДП.

Детальніше в пості Андрія Блінова

Про розумне накопичення

Керуючий партнер в HUGS’FUND і відомий український фінансист Ерік Найман ділиться зі своїми читачами порадами щодо розумного накопичення. Він розповідає, яким чином можна накопичити гроші і як їх розумно вкладати, щоб отримати прибуток.

Скільки заробляють СЕО в Україні

Співзасновник monobank Олег Гороховський розповів, що продовжує свою участь у проекті “СЕО на один день”.

“Я буду працювати в ультрасучасному центрі переливання крові Biopharma Plasma в Черкасах”, – написав банкір.

Гонорар Олега Гороховського за участь у проекті склав 500 тис. грн, які він планує розділити між стипендіатами.

“Я погодився, але не за 100′ 000 гривень, як зазвичай, а за 500’000 гривень, які, як і мої попередні гонорари в цьому проекті, підуть на стипендії кращим студентам трьох українських вузів – Могилянки, КПІ та університету ім.Шевченка. При такому чеку за один день роботи в перерахунку на місяць моя зарплата склала близько $400’000 в місяць і це, напевно, максимальна зарплата CEO в Україні. Не хило!”- написав він.

Політика та економіка: як вони взаємопов’язані

Професор економіки Міжнародного інституту менеджменту Михайло Кухар прочитає безкоштовну лекцію “Вплив правих і лівих ідеологій на економіку в XXI столітті”. Щоб прочитати лекцію для українців, експерт відмовився від трьох лекцій в американських інститутах.

“Як завжди у мене – це не буде лекція-монолог. Це буде дискусія. Я, звичайно ж, зроблю доповідь, але після цього кожен з вас (особливо, якщо ви мій опонент) зможе взяти участь в риторичному фехтуванні на задану тему… Словом, приходьте, буде цікаво!”,- написав Михайло Кухар.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: