Освіта, тарифи та інфляція в США: огляд соцмереж експертів з 10 по 14 травня

14 Травня 2021

Свята пішли на користь українцям. Крім обговорення проблем в економіці країни і прогнозування песимістичних сценаріїв розвитку фінансового сектора, експерти вирішили поділитися і своїми спостереженнями в галузі розвитку освіти, науки, формування тарифів, тобто обговорювали життєві, а не тільки професійні теми. Banker.ua зібрав найцікавіші пости експертів.

Богдан Данилишин про підвищення ліквідності банківської системи

Професор Київського національного економічного університету Богдан Данилишин поділився ключовими показниками розвитку фінансового сектору країни за квітень поточного року.

“Загальна ліквідність банківської системи (коррахунки та депозитні сертифікати НБУ) становить майже 216 млрд грн, що в чотири рази перевищує норматив обов’язкового резервування (53,3 млрд грн на період з 11.04.2021 по 10.05.2021). Основний внесок у збільшення ліквідності банківської системи здійснили витрати коштів з ЄКР, тоді як збільшення готівки в обігу поза банками (до 531,8 млрд грн, +15,7 млрд грн з початку року) мало стримуючий вплив на ліквідність банків”.

У той же час кредитна активність банків залишається низькою. Працюючі кредити банків зросли в березні лише на 0,7% (+4,2 млрд грн), головним чином за рахунок кредитування фізичних осіб (+ 3,7% або 5,7 млрд грн). Працюючі кредити корпоративному сектору збільшилися в березні лише на 0,2% (+0,7 млн грн), а їх загальний обсяг (425,8 млрд грн) лише незначно перевищує обсяг вкладень банків у гривневі ОВДП (417,3 млрд грн).

Детальніше про інші показники в пості експерта

 

 

Кирило Шевченко про співпрацю з ЄБРР

Глава НБУ Кирило Шевченко поділився з передплатниками результатами переговорів з президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо. У центрі уваги була загальна ситуація у фінансовому секторі, макроекономічна політика Нацбанку для підтримки економіки та фінансового сектору в умовах коронакризи, прогнози щодо впливу Covid-19.

“Європейський банк реконструкції та розвитку, нагадаю, – важливий партнер Національного банку і один з найбільших інвесторів в Україні. У минулому році НБУ і ЄБРР підписали договір про здійснення валютних операцій своп гривня / долар США в обсязі до $ 500 млн. Менше ніж за рік дії своп-угоди були укладені вже на 11 операцій, які сприяли посиленню макрофінансової стабільності в Україні, підтримці реального сектора економіки, а також поповненню валових міжнародних резервів», — написав банкир.

Детальніше про інші домовленості в пості Кирила Шевченка

 

 

Віталій Шапран про інфляцію в США

Член Наглядової ради НБУ Віталій Шапран поділився своїми думками про зростаючу інфляцію в США і поведінку ФРС.

«У річному вимірі інфляція в США 4,2%. Серед основних причин є і монетарні причини. ФРС останній раз змінювала ставку 15 березня 2020,знизивши її на 1,0 п.п. до 0-0,25 п. п., коли стало зрозуміло, що COVID-19 – це серйозно. І хоча МВФ не визнає монетарний режим в США інфляційне таргетування через подвійні цілі ФРС, зміст ставки близько 0% на тлі інфляційного сплеску цілком може поставити питання перед іншими ЦБ світу, а можна дозволяти підвищений рівень інфляції при екстремальних подіях в  економіці?» ,- написав експерт.

Детальніше в пості

 

 

Петро Чернишов про роботу Міністерства освіти України

Відомий менеджер, бізнесмен та інвестор Петро Чернишов опублікував на своїй сторінці пост з критикою на адресу Міністерства освіти і науки України.

17-25 липня 2021 року в Литві, незважаючи на пандемію, пройде в змішаному форматі (очно-заочно) чергова Міжнародна фізична олімпіада. Є команда України (5 осіб) на міжнародну олімпіаду з фізики, щоб представити нашу країну. Хлопці представляють Львів, Маріуполь і Харків. І ось до 17 червня потрібно внести організаційний внесок – 500 євро за кожного учасника (тобто в сумі 2500 євро). Для країни виявилася це непідйомна сума. Її не дає Міносвіти“, – написав Петро Чернишов.

І це незважаючи на те, що українські школярі завжди успішно представляли країну на подібних заходах. Як пише експерт, в 2017 році з Індонезії хлопці привезли 2 золота, 1 срібло і 2 бронзи. У 2018 році 3 срібла і 2 бронзи привезли наші з Португалії. У 2019 році з Ізраїлю привезли 1 срібну і 3 бронзові медалі. А цього року чиновники не знайшли 2500 євро на оплату внеску.

Сам Петро Чернишов закликав бізнесменів країни підтримати талановитих учнів і все-таки відправити їх на олімпіаду.

 

 

Віктор Скаршевський про формування тарифів

Фінансовий експерт і аналітик Віктор Скаршевський розповів у телевізійному інтерв’ю про підходи до формування тарифів ціни на газ та інші енергоносії і яку роль у цьому питанні відіграє держава.

Детальніше в пості експерта

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: