Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Скільки недоотримують українці і який банк став кращим по іпотеці: огляд соцмереж експертів з 1 по 15 січня
Новий 2021 рік почався дуже плідно, принаймні для банківського сектора. Відразу кілька банків відзвітували про свої досягнення, а також поділилися останніми новинами від НБУ. Про що писали банкіри та фінансові експерти з початку року, дізнавався Banker.ua.
Олена Коробкова, виконавчий директор Національної Асоціації банків України
НБУ продовжив терміни фінансового моніторингу банків до 30 червня 2021 року. Про це повідомила Олена Коробкова на своїй сторінці в Facebook.
“У зв’язку з впливом обмежувальних заходів через COVID-19 і ускладненням роботи ІТ-компаній, необхідністю технічного налаштування систем банків, # НБУ прийняв пропозиції НАБУ про можливість продовження термінів автоматизації процесів фінансового моніторингу. Банкам було продовжено терміни налаштування до 30 червня 2021 року”, – написала вона.
Згідно з вимогами оновленого законодавства у сфері фінансового моніторингу, банки зобов’язані здійснити налаштування та автоматизацію процесів фінансового моніторингу до кінця 2020 року. Однак тепер у банків з’явиться час виконати всі вимоги регулятора.
Детальніше тут
Віктор Скаршевський, фінансовий експерт
Витрати на обслуговування держборгу в 2021 році складають стільки ж, скільки і витрати на охорону здоров’я. Таку статистику навів фінансовий аналітик і експерт Віктор Скаршевський.
“За допомогою заниження прожиткового мінімуму, що закладається в держбюджет, уряд недоплачує найбільш незахищеним верствам населення мінімум в 2 рази”, – написав він у Facebook.
Як Україна буде реструктуризувати борги перед світовою спільнотою, Віктор Скаршевський розповів на своїй сторінці в соцмережі.
Кирило Шевченко, голова НБУ
Голова Національного банку України Кирило Шевченко поділився з читачами фінансовими підсумками року.
“У своєму виступі на цій конференції я помітив, що Україна увійшла в коронакризис в значно кращому стані, ніж це було під час світової фінансової кризи 2008 року. Зокрема, зростання ВВП було стабільним, інфляція і дефіцит поточного рахунку – помірними, Національний банк України мав достатні резерви, а банківський сектор і державні фінанси були здоровими”, – зазначив експерт.
Україна, на відміну від багатьох інших країн, легше перенесла коронакризис і вийшла з нього з меншими втратами, ніж інші країни.
Подробиці в пості Кирила Шевченка
Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку
Голова правління Ощадбанку поділився з читачами радісною новиною. За його словами, Ощадбанк став найкращим іпотечним банком 2020 року.
“Приємно, що Ощад досяг цього результату в дуже складних умовах пандемії. Яким чином це вдалося? Завдяки тому, що саме Ощадбанк диктує моду на цьому ринку”, – написав він.
У минулому році банк запустив кілька іпотечних програм для лікарів, держслужбовців, працівників освіти, Національної поліції та інших.
“Протягом року видано іпотечних кредитів на 745 млн грн: це на 30% більше, ніж у “доковидному” 2019-му. Отже, ми рухаємося у вірному напрямку”, – написав Сергій Наумов.
Тетяна Савощенко, заступник голови правління Укргазбанку
Тетяна Савощенко поділилася новиною на мільярд гривень.
“Ми видали перший мільярд інвестиційних кредитів “5-7-9%”!”,- написала вона.
Програма працює практично рік, і весь цей час банк був абсолютним рекордсменом у наданні саме інвесткредитів для бізнесу, а це означає, що банк допомагає економіці розвиватися.
Станом на 1 січня 2021 року українські підприємці отримали 1032 кредити на 1,5 млрд грн, з них 1,015 млрд грн – інвесткредити.