Шахраї пропонують соціальну допомогу під виглядом Нацбанку: є способи уникнути

мошенник

У шахрайському чатботі зловмисники можуть пропонувати надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж для оформлення допомоги.

У соцмережах почали з’являтися шахрайські повідомлення про те, що Національний банк України нібито проводить благодійну акцію в партнерстві з фондом «Твоя опора» – всім українцям виплачується «соціально-індивідуальна виплата», передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

У НБУ наголошують, що регулятор не здійснює жодних соцвиплат. Наразі Нацбанк проводить благодійну акцію зі збору коштів для допомоги ЗСУ, яка не передбачає здійснення виплат населенню.

Головний Telegram-канал банкірів

Повідомляється, що шахраї пропонують перейти у спеціальний чатбот для заповнення заявки. Там зловмисники можуть пропонувати надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж для оформлення допомоги, в результаті дані платіжної картки будуть скомпрометовані.

Також для нібито оформлення виплати зловмисники можуть просити повідомити секретну інформацію: пін-код карти, тризначний CVV-номер на звороті картки, термін її дії тощо.

Аби уникнути шахрайства, в НБУ рекомендують:

Користуйтеся інформацією тільки з офіційних джерел. Усю офіційну інформацію НБУ публікує на своєму сайті або у власних соцмережах.
Також інформацію про всі види легальної фінансової допомоги, яку можуть отримати наші громадяни, можна переглянути на порталі єДопомога.
2. Не переходьте за неперевіреними посиланнями. Якщо все ж необхідно перейти на сайт організації, адресу якої ви отримали в посиланні, то краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на веб-ресурс.
3. Перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайту можуть бути схожі, за винятком одного чи кількох символів.
4. Не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах. Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті, негайно заблокуйте картку.
5. Нікому не повідомляйте пін-код до картки, три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів.

Читайте також: Мінфін США шукає економіста для ретельного вивчення впливу санкцій

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними Мінфіну, за період з березня по серпень 2022 року з державного бюджету профінансовано соціальні виплати на 254,1 млрд грн, у тому числі у серпні – 33,9 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)