Тонкощі фінмоніторингу: Нацбанк змінив порядок процедури для небанківських установ

Нацбанк розширив перелік заходів впливу до установ за порушення законодавства з питань фінмоніторингу.

НБУ оновив Положення про здійснення фінансового моніторингу небанківськими фінустановами, передає Banker.ua.

Серед основних підходів під час здійснення фінансового моніторингу небанківськими установами регулятор вказує використання віддаленої ідентифікації та верифікації клієнтів, а також посилення і спрощення заходів їхньої належної перевірки.

Також в переліку згадується застосування ризик-орієнтованого підходу (в тому числі й до політично значущих осіб), побудова системи управління ризиками та адаптація переліку критеріїв ризику.

Нацбанк рекомендує більшості установ автоматизувати процеси фінмоніторингу (обов’язковою ця рекомендація є для платіжних систем, що здійснюють перекази онлайн) і проводити оцінку ризику кожного клієнта окремо, а не на груповій основі.

При цьому всі небанківські установи звільняються від необхідності узгоджувати з регулятором кандидатуру працівника, відповідального за фінмоніторинг, а для страхових компаній встановлюються особливі заходи, пов’язані з належною перевіркою клієнтів і вигодонабувачів.

Ідентифікацію та верифікацію клієнтів, крім візиту останніх до відділень, можна здійснювати за допомогою системи BankID НБУ, а також з використанням кваліфікованого електронного підпису, відеозв’язку і шляхом верифікації за допомогою ресурсу «ДІЯ».

До переліку спрощених моделей верифікації включені BankID, КЕП, зчитування біометричних даних з чіпа документа, а також верифікація даних з бюро кредитних історій. Положення також визначає порядок ідентифікації із залученням агента.

Також Нацбанк розширив перелік заходів впливу до установ за порушення законодавства з питань фінмоніторингу. Тепер перелік містить письмове попередження і укладення НБУ письмової угоди з установою, що передбачає сплату грошового зобов’язання та вжиття заходів щодо усунення та недопущення в подальшому подібних порушень, аж до звільнення відповідальної посадової особи.

При цьому рішення про застосування штрафу набуває чинності, якщо протягом місяця установа письмово не повідомила Нацбанк про добровільне виконання рішення або воно не було оскаржене в судовому порядку.

Читайте також: Лізинг в Україні: чому він досі не став популярним

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно із заявою керівництва НБУ, зміни, пов’язані з набуттям чинності закону про фінмоніторинг, спростять життя 95% банківських клієнтів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)