Нові вимоги: в НБУ розповіли, як тепер банки будуть «моніторити» клієнтів

У Нацбанку розповіли про головні переваги та особливості нового положення про фінмоніторинг.

НБУ поновив правила здійснення фінмоніторингу банками. Вивчити вимоги і перебудувати відповідні процеси на новий лад фінустанови зможуть до кінця 2020 року, передає Banker.ua.

Головною перевагою нового закону в НБУ називають введення повної ідентифікації і верифікації клієнта, а також можливість відкриття їм рахунку в новому банку без відвідування відділення.

При цьому дистанційна ідентифікація може здійснюватися як за допомогою BankID НБУ, КЕП або відеотрансляції, так і за «спрощеною моделлю». Йдеться про ті ж BankID і КЕП, а також про здійснення платежу з власного рахунку на окремий рахунок фінустанови та зчитування даних з біометричного документа.

У новому документі йдеться і про нові вимоги до виявлення кінцевих бенефіціарів підприємства. Якщо раніше банки отримували таку інформацію з Єдиного реєстру, то тепер для цього повинні використовуватися й інші джерела.

Оновлено вимоги і в частині обслуговування PEPs: йдеться про застосування ризик-орієнтованого підходу при роботі з політично значущими особами, членами їхніх сімей та пов’язаними особами.

Що ж стосується роботи іноземних фінустанов, то тепер при встановленні кореспондентських відносин з українськими банками до них висуваються такі ж вимоги, які диктуються міжнародними банками до українських фінустанов.

Також НБУ представив деталізовані правила переказу коштів і ввів процедуру інформування про порушення фінмоніторингу, що передбачає створення анонімних каналів для інформування про подібні випадки.

Читайте також: Андрій Кривошапко (СЕО «ПОСТ ФІНАНС»): «Для нас важливо, щоб банк був високотехнологічним і йшов в ногу з часом»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 21 травня президент Володимир Зеленський підписав «банківський закон». В НБУ даний крок назвали «остаточним прощанням з збанкрутілими банками-зомбі» і нагадали, що закон не наділяє Нацбанк надповноваженнями і не передбачає введення над ним зовнішнього управління.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)