Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Доступні кредити — одна з головних можливостей розвитку аграрної сфери в Україні. Banker.ua вивчив, що пропонують українські банки аграріям і на яких умовах ті можуть отримати гроші для розвитку свого бізнесу.
Один з напрямків діяльності Креді Агріколь — співпраця з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в частині отримання аграріями державних дотацій.
Також банк бере участь у всіх державних програмах компенсацій для агробізнесу.
Вони пропонують 25% компенсацію вартості придбаної техніки та обладнання. А також дають фінансову підтримку для аграріїв, які займаються тваринництвом — максимум 15 млн грн. Інші види аграрної діяльності — максимум 5 млн грн.
Альфа-Банк пропонує кредити на придбання основних засобів — це інструмент фінансування, що дозволяє суб’єкту господарювання придбати транспортні засоби, оновити парк сільськогосподарської техніки, придбати обладнання.
Відсоткова ставка від 15,4% річних, термін до п’яти років. А перший внесок — від 20%.
Глобус Банк пропонує програму «Сільськогосподарська техніка для бізнесу». Її умови — процентна ставка від 11,1%, термін кредитування — до 5 років, перший внесок — від 20%.
Ще у банку є програма фінансування агропідприємств «Хлібороб». Від 12% річних, до 36 місяців.
Райффайзен Банк пропонує для аграріїв кілька програм. Перша — це кредитна лінія. Її мета — запобігти дефіциту оборотних коштів. Річна ставка — 13,1%-14%. Максимальний кредит — 37,3 млн грн до 18 місяців.
Друга — партнерські програми. Співпраця банку з дистриб’юторами сільгосптехніки та засобів захисту рослин дозволяє пропонувати клієнтам особливі умови придбання товарів необхідних для ведення агробізнесу. Річна ставка — 0,01%-14,5%. Максимальний кредит — 37,3 млн грн до 60 місяців.
Також є інвестиційний кредит на покупку с/г техніки та обладнання. Річна ставка — 13,2%-13,6%. Максимальний кредит — 37,3 млн грн до 60 місяців.
І ще одна пропозиція — овердрафт. Тут банк враховує потреби своїх клієнтів, яким необхідно фінансування тимчасових розривів ліквідності або тих, які працюють в сфері з яскраво вираженою сезонністю бізнесу. Ставка — 14,45%. Максимальний кредит — 4,5 млн грн до 36 місяців.
У ПриватБанку також є кілька різних пропозицій для аграріїв. Наприклад, лізинг сільгосптехніки. Ставка від 0,01% річних — в залежності від партнерської програми. Термін лізингу — до 5 років. Адаптований графік погашення з урахуванням сезонності бізнесу. Або ж АгроКУБ — до 1 млн грн під 14% річних.
Також є кредит на придбання сільгосптехніки. Ставка від 5% річних. Оплата 80% вартості кредитними коштами. Кредитна лінія «Агросезон» дає гроші на сільськогосподарські потреби. До 36 місяців. Сума фінансування від 500 000 грн, а ставка в гривні — від 10,5%.
Укргазбанк запустив кредитну програму для аграріїв. Мінімальна ставка від 0,01% річних протягом перших 6 місяців. Починаючи з 7-го місяця — від 7% річних для кредитів із заставою. Без застави можна отримати до 1 500 000 грн за ставкою від 14% річних.
Серед пропозицій Ощадбанку — поповнення оборотних коштів. ДЗГ 3 років процентною ставкою від 12.25% річних. А також на покупку устаткування і техніки — до 5 років процентна ставка від 12.25%.