Гроші для бізнесу: якими кредитками користуються українські підприємці

19 Серпня 2021

Banker.ua вивчив, які карти для підприємців і бізнесу пропонують українські банки й розповідає про їхні особливості та переваги.

Альфа-Банк пропонує оформити Бізнес-карту. Серед її переваг — безкоштовне відкриття та обслуговування бізнес-карти, цілодобовий доступ до грошей на поточному рахунку, оплата за допомогою Apple Pay або Google Pay, внесення виручки в банкоматах Альфа-Банку без комісій 24/7, зняття готівки в банкоматах всіх банків України за єдиним тарифом, безкоштовне поповнення бізнес-карти через термінали EasyPay і City24.

Серед особливостей карти — Mastercard Business із захистом Chip і технологія безконтактних платежів PayPass. Карту можна випустити на довірених осіб з індивідуальними лімітами. Управляти бізнес-картою можливо в інтернет-банкінгу: управління лімітами, блокування/розблокування, замовлення нових карток.

ПРАВЕКС БАНК пропонує корпоративну карту Visa Platinum Business Pay Wave. Відкрити її можна в трьох валютах — гривні, доларах та євро. Термін дії — три роки.

Призначення корпоративної картки:

 • витрати, пов’язані з основною діяльністю підприємства (закупівля товарів, розрахунки з постачальниками);
 • відрядження та представницькі витрати (готель, оренда автомобіля, бронювання квитків, ресторанів тощо.);
 • господарські витрати (канцтовари, бензин і т.д.)

Серед переваг відзначають безкоштовне відвідування бізнес-залів по програмі Lounge Key: будь-який з понад 1000 бізнес-залів у всьому світі.

Підключення карти до Lounge Key автоматичне і безкоштовне. Немає жодних вимог до торгового обороту по карті.

ПриватБанк дає Корпоративну картку для бізнесу. У банку виділяють кілька її переваг для підприємців:

 • Ви не залежите від режиму роботи відділень — не потрібно отримувати в банку готівку.
 • Спростіть роботу бухгалтерії, пов’язану з перерахунком, зберіганням і доставкою готівки.
 • Зменшіть кількість звітних документів і скоротіть витрати, пов’язані з видачею підзвітних сум.
 • Оперативно поповнюйте карти в режимі 24/7/365 в Приват24 (реєстрове та автоматичне поповнення), а також готівкою в касах і через термінали ПриватБанку.
 • Контролюйте витрати співробітників за виписками, що надаються банком, за допомогою SMS-банкінгу та Приват24.
 • Не потрібно купувати іноземну валюту для закордонних відряджень — гроші на картці автоматично конвертуються за курсом ПриватБанку.
 • Не потрібно декларувати кошти на карті в разі виїзду за кордон.

Карта підходить для представницьких витрат (офіційні прийоми, культурні програми), витрат по Україні та за кордоном (бронювання номерів в готелі, покупка квитків, оренда авто тощо), господарських покупок (канцтовари, оргтехніка, меблі, бензин і т. д.).

Райффайзен Банк пропонує дві карти для підприємців. Перша називається «Підприємець +». Кредитний ліміт — до 300 000 грн. 60 днів без сплати відсотків (за безготівковими операціями купівлі)/

Процентна ставка — від 29,9% до 31,9% річних. Безготівкові платежі за довільними реквізитами в веб-версії/мобільному застосунку Raiffeisen Business Online за рахунок власних або кредитних коштів — безкоштовно.

Друга карта — Fishback Business. Кредитний ліміт — до 300 000 грн. Пільговий період — до 57 днів.

А також карта пропонує програму лояльності Fishka. Вона дає бали за кожну витрачену гривню. Їх можна використовувати на знижки, поповнення рахунку та винагороди з каталогу.

ПУМБ пропонує кредитну карту для власних коштів підприємця «всеКАРТА Бізнес». 0% за зняття готівки у всіх банкоматах України, вартість відкриття й обслуговування — 0 гривень.

А також є преміальні сервіси від Mastercard і Visa. Серед них, наприклад, — перебування в бізнес-залі зони міжнародних вильотів аеропорту «Бориспіль», термінали D і F. Fast Line в зоні вильоту аеропорту «Бориспіль», термінали D і F. Fast Line в зоні вильоту аеропорту «Київ».

Відкрити «всеКАРТА Бізнес» і користуватися її перевагами можуть ФОП, у яких є рахунок в ПУМБ або в будь-якому іншому банку.

Банк Кредит Дніпро теж має два типи карт для бізнесу. Перша — MASTERCARD BUSINESS. Зняття готівки в банкоматах банку і банків-партнерів — 1%. Термін дії карт — 4 роки. Ще є варіант іменної карти — отримати її можна через п’ять днів після оформлення, а вартість обслуговування — 300 грн на рік.

Друга — MASTERCARD PLATINUM. Випуск карти й річне обслуговування — 2500 грн. Зняття готівки в банкоматах банку і банків-партнерів — 1%. Термін дії карт — 3 роки.

У банку виділяють причини завести собі карту для бізнесу. Наприклад, з її допомогою через довірену особу, підприємство може платити:

 • представницькі витрати (офіційні зустрічі, культурні програми);
 • витрати на відрядження;
 • господарські витрати (канцтовари, оргтехніка, меблі, бензин і т.д.).

MTБ Банк пропонує кредитну карту WEALTH. До 300 000 грн з річною ставкою в пільговий період до 55 днів 0,001% і 37% поза ним. Гроші доступні 12 місяців з пролонгацією.

Кешбек при розрахунку карткою: АЗС — 3%, магазини одягу — 2%, ресторани — 1%.

Карта доступна ФОП, топ-менеджерам, засновникам/власникам компанії, яка обслуговується в «МТБ Банку»/іншому банку більше одного року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: