Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Іпотечне кредитування в Україні може бути запущено вже до кінця 2020 року за умови, що всі карантинні обмеження будуть зняті, а забудовники повернуться в звичний режим роботи. Про це заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова. За її словами, для запуску доступного іпотечного кредитування потрібна прозорість на ринку нерухомості і платіжоспроможний позичальник. Тому багато що залежить від того, яким буде вихід з карантину.
Крім того, як запевняє чиновниця, важлива правильна банківська політика, яка дозволить видавати іпотечні кредити під 10% річних, що вважається досить низькою ставкою для України. Відзначимо, що раніше державні програми іпотечного кредитування були безпосередньо пов’язані з національною обліковою ставкою, яка ще місяць тому була знижена до 8%. Однак кредитування під таку ставку було доступне в рамках програм Державного фонду сприяння молодіжному будівництву. Тим не менш, держава запевняла, що будь-який українець отримає можливість взяти іпотеку під 10% річних. Як сьогодні українські банки кредитують покупку житла і які ставки реально пропонують банки, розбирався Banker.ua.
Державний Ощадбанк пропонує три різних види кредитування житла. Наприклад, придбати нерухомість на первинному ринку можна під 16,99% річних, а термін кредитування може досягати 20 років. При цьому покупець повинен внести 30% від вартості житла відразу при оформленні кредиту. Одноразова комісія на відкриття кредиту становить 0,99%.
Якщо ж ви вирішили придбати житлову нерухомість на вторинному ринку, то є можливість взяти кредит під 15,99% річних на 20 років. Мінімальна сума кредиту становить 100 000 грн, а максимальна досягає 10 млн.грн. Авансовий внесок встановлено на рівні 20% від вартості житла, а разова комісія за відкриття кредиту зафіксована на рівні 0,99%.
Також у банку передбачена програма кредитування внутрішньо переміщених осіб. Пільгові кредити можуть отримати жителі, які вимушено мігрували з територій, які тимчасово перебувають не під контролем України. При цьому кредит може становити до 90% від вартості житла, а термін погашення – від 1 до 20 років. Річна ставка становить 15,99%, а разова комісія 0,99%.
“Приватбанк” пропонує кредит на покупку житла під максимальну ставку 15,5% річних, при цьому початковий внесок повинен становити 25% від вартості житла. Максимальна сума, яку можна отримати по іпотеці, 2 млн грн.
На даний момент для клієнтів доступні такі кредити:
- на первинну нерухомість – 14,9% річних у перший рік кредитування і UIRD 12м + 3% – наступні роки кредитування;
- на вторинну нерухомість – 15,5% річних у перший рік кредитування і UIRD 12м + 3% – наступні роки кредитування;
- нерухомість банку – 12% річних у перший рік кредитування і UIRD 12м – наступні роки кредитування.
“Укргазбанк” пропонує кілька видів кредитування, включаючи іпотеку на первинну і вторинну нерухомість, а також на нерухомість, яка знаходиться у власності банку.
Кредит на придбання житла на вторинному ринку можна отримати під 14,99% річних. При цьому сума кредиту становить 80% від ринкової вартості житла для фізичних осіб – найманих співробітників і 70% від ринкової вартості житла для фізичних осіб – підприємців. Комісія за відкриття кредиту не передбачена.
Якщо ж ви розглядаєте варіант покупки житла на первинному ринку, то “Укргазбанк” готовий надати відразу три програми кредитування, а ставка буде залежати безпосередньо від суми первинного внеску:
- первинний внесок 30% – 39,99%: ставка на перші п’ять років – 11,5%, на наступні роки – 18,5%. Максимальний термін кредитування 20 років. Максимальна сума кредиту 1,5 млн грн;
- первинний внесок 40% – 59,99%: ставка на перші п’ять років – 10,5%, на наступні роки – 18,5%. Максимальний термін кредитування 20 років. Максимальна сума кредиту 1,5 млн грн;
- первинний внесок 60% і більше – 39,99%: ставка на перші п’ять років – 8,8%, на наступні роки – 18,5%. Максимальний термін кредитування 20 років. Максимальна сума кредиту 1,5 млн грн;
Також ви можете придбати житло, що знаходиться в заставі банку. При цьому сума кредиту становить від 10 000 грн до 1,5 млн грн. Термін кредитування досягає 20 років, а процентна ставка дорівнює 22,5%.
Іпотечний кредит від “Правекс Банк” передбачає видачу коштів на покупку житла під 9,99% річних у перші п’ять років. При цьому сума кредиту може досягати 4 млн грн, а термін кредитування – 20 років.
Однак банк попереджає, що кредит на житло можуть отримати особи від 25 до 65 років, а їх офіційний дохід – вище 10 000 грн на місяць.
“Кредобанк” пропонує два види кредитування: на первинне і вторинне житло.
Для покупців первинної нерухомості банк пропонує максимальну суму кредиту в розмірі 3 млн.грн. При цьому, якщо первинний внесок на покупку житла становить від 20% до 40%, то річна ставка складатиме 16%, а якщо первинний внесок становить від 40% і вище, то річна ставка складатиме 15%.
Придбання нерухомості на вторинному ринку буде доступно для клієнтів “Кредобанку” за умови внесення початкового внеску від 20%. При цьому максимальна сума кредиту становить 3 млн грн, а максимальний термін кредиту – 20 років. Реальна річна ставка при класичній схемі погашення – 15,93%, а при ануїтеті – 15,99%.
Процентні ставки в українських банках на нерухомість на первинному ринку
Процентні ставки на іпотечні кредити на вторинний ринок житла