В допомогу бізнесу: огляд кредитних ліній в українських банках

21 Вересня 2020

Розвиток бізнесу – заняття складне і вимагає постійних грошових вливань. Найчастіше компанії намагаються знайти власні ресурси на модернізацію виробництва або запуск нових продуктів. Однак коронакризіс вніс свої корективи в плани бізнесу і змусив шукати нові джерела фінансування. Одним з таких може стати кредитна лінія в українських банках. Banker.ua розбирався в кредитних продуктах і з’ясовував, на яких умовах банки готові кредитувати клієнтів.

Кредитна лінія: де краще відкрити

Великі українські банки готові надати своїм клієнтам кредитні лінії на модернізацію виробництва, закупівлю автотранспорту. Термін дії лінії, а також умови безпосередньо залежать від суми кредиту та напрямку бізнесу. Проте, базові умови відкриття кредитної лінії багато в чому схожі.

“Кредобанк” пропонує різні кредитні лінії, в залежності від мети використання позикових коштів. Наприклад, банк готовий надати фінансування на кредитування поточної діяльності, інвестиційних проектів, покупку техніки. Отримати кошти можна в гривні, доларах США і польських злотих. Максимальний термін кредитування становить 2 роки. Процентна ставка розраховується індивідуально, в залежності від кредитного ліміту і терміну погашення, тому точний розрахунок можна отримати тільки в банку.

“Кредит Агріколь Банк” готовий відкрити кредитну лінію на придбання сировини, матеріалів та інших товарно-матеріальних цінностей, які необхідні для розвитку підприємства. Максимальний термін кредитування – 12 місяців. Отримати кошти можна в гривні (під 14% річних), доларах США (під 6,5% річних) або євро (під 5,5% річних).

Лінія відкривається під заставу нерухомості, обладнання або вироблених компанією товарів.

“Індустріал банк” також пропонує кілька видів фінансування бізнесу, включаючи овердрафт і кредитну лінію. Отримати фінансування на поточні потреби або розширення бізнесу можна під 21% річних у гривні. При цьому максимальний термін кредитування не перевищує 1 рік. Рішення про відкриття кредитної лінії приймається банком після ретельної перевірки документації підприємства. Інші умови, комісії обговорюються окремо в кожному конкретному випадку.

Кредитна лінія від “ПриватБанку” спрямована на співпрацю з підприємствами малого та середнього бізнесу. Фінустанова готова фінансувати інвестпроекти підприємства від 13,5% річних, так як банк є учасником програми “Кредити 5-7-9”. Максимальна сума кредиту становить 10 млн грн. Кредити видаються в американських доларах або євро.

“Прокредит Банк” готовий відкрити кредитну лінію для бізнесу будь-якого розміру на придбання техніки, матеріалів та інші потреби. Максимальний термін кредитування – 3 роки. Кредити видаються в гривні, євро або доларі США. Також позичальник повинен сплатити додаткові витрати: комісію за управління кредитом, страховку, нотаріальне оформлення. Реальна річна ставка і умови повернення коштів обумовлюються окремо з кожним клієнтом, в залежності від виду бізнесу і мети фінансування.

“Акордбанк” пропонує своїм клієнтам дві кредитні лінії – відновлювану і невідновлювану. Відновлювана кредитна лінія розрахована на 3 роки, а гроші в рамках кредиту видаються траншами. Кредити видаються в гривні, доларі або євро. Фіксована ставка по кредиту становить 17,5%.

Невідновлювана кредитна лінія являє собою разовий транш на придбання техніки або обладнання. Гроші видаються на термін до 3-х років під 18,5% річних у гривні, доларі або євро.

Умови кредитування узгоджуються окремо з кожною компанією після детального аудиту.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: