Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Поточний 2020 рік став у прямому сенсі золотим для ринку дорогоцінних металів. Практично відразу після закриття кордонів і введення загальносвітових карантинних заходів, ринок золота став активно рости. Цьому сприяли відразу кілька факторів, включаючи активність інституційних інвесторів, які вкладали мільярди доларів в дорогоцінні метали, рятуючи свої заощадження від інфляції. Чи варто сьогодні вкладати в золото і чи так вже надійний жовтий метал, розбирався Banker.ua.
Не все те золото, що блищить
Весна поточного року стала часом тріумфу для золота. На тлі падіння обсягів міжнародної торгівлі і краху фондового, валютного і сировинного ринків (ціна на нафту вперше за всю свою історію знизилася до мінусових позначок – авт.), золото стало чи не єдиним захисним активом. Першими скуповувати золото стали саме Центробанки, які намагалися знайти “тиху гавань” для своїх національних валют, які з’їдала швидко зростаюча інфляція. Основними покупцями золота стали Туреччина, Узбекистан, Росія і ряд інших країн.
Наслідували приклад Центробанків і інші великі інвестори, які переводили частину або всі свої активи в дорогоцінні метали. В результаті такого припливу інвестицій ринок штовхнув ціну золота вгору. Вже в серпні поточного року вартість тройської унції досягла рекорду, подолавши позначку в $2100.
Комерційні та державні банки по всьому світу стали пропонувати корпоративним і приватним клієнтам депозитні вклади з прив’язкою до ціни золота. Україна не стала винятком. Відразу кілька банків пропонували депозит з прив’язкою до золота. Наприклад, “Укргазбанк” пропонує депозит “Золота гарантія”. Ставка за депозитом становитиме: на 6 міс. – 1% річних, 12 міс. – 1,5% річних, 18 міс. – 2,0% річних, 24 міс. – 2,5% річних. При цьому клієнт може поповнювати депозит в будь-який зручний час, а ось отримати частину вкладень або повну суму достроково не вийде.
“Індустріалбанк” пропонує клієнтам відкриття депозиту в золоті на термін до 24 місяців. При цьому річна ставка становитиме: на 6 міс. – 1,25% , на 12 міс. – 1,5%, на 24 міс. – 1,5%. Мінімальний внесок становить 50 грам чистого банківського золота (999999 проба). При цьому поповнювати депозит або виводити кошти раніше терміну заборонено.
“Конкорд банк” також пропонує клієнтам депозитний вклад “Золотий” в дорогоцінному банківському металі. Мінімальний вклад становить 50 грам чистого банківського золота, а процентні ставки коливаються в залежності від терміну дії вкладу: 3 міс. – 2,50%, 6 міс. – 3,00% , 12 міс. – 3,50%. При цьому поповнення депозиту не передбачено, а за дострокове зняття депозитних коштів передбачений штраф у розмірі 0,05%.
“Радабанк” приймає вклади клієнтів в рамках програми “Radagold”. Щоб оформити депозит, знадобиться мінімум 50 грам чистого банківського золота. Річна процентна ставка буде залежати від терміну вкладення: 6 міс. – 1% , 12 міс. – 1,50% , 18 міс. – 1,50% , 24 міс. – 1,50%. Також клієнт може поповнювати рахунок в будь-який зручний час. Мінімальне поповнення 5 грам золота.
Однак сьогодні міжнародні інвестори масово виводять гроші із золотих запасів, вважаючи за краще інвестувати в акції, облігації і криптовалюти.
Дорожче золота: інвестори вкладають гроші в акції
До кінця серпня вартість золота стала різко знижуватися і в результаті впала до показників 2011 року. На сьогоднішній день вартість тройської унції золота на світовому ринку не перевищує $1900. Обвал ціни стався через відновлення цін на нафту і пожвавлення фондового ринку.
Інвестори поспішили перевести свої гроші в більш прибуткові активи. Наприклад, в акції. Раніше Banker.ua повідомляв, що найбагатші люди світу вважають за краще інвестувати в цінні папери глобальних корпорацій з топ-100 компаній зі списку Fortune.
Крім того, деякі інвестори вирішили вкласти кошти в криптовалюти, так як вартість біткоїна досягла $16 000. Наприклад, відомий американський інвестор і автор книги «Багатий тато, бідний тато» Роберт Кійосакі закликав всіх американців купувати щомісяця біткоїн хоча б на кілька сот доларів.
Таким чином, можна зробити висновок, що золото перестало бути захисним активом, принаймні, на сьогоднішній день. А інвестори вважають за краще вкладати гроші в більш прибуткові активи.