Споживче кредитування збільшується: огляд ставок у листопаді

04 Листопада 2020

Проведене опитування НБУ виявило загальні настрої населення і бізнесу в питаннях кредитування. Згідно з отриманими даними, 74% опитаних банків відзначили істотне пом’якшення цінових умов за схваленими заявками – кредитні ставки на споживчі та бізнес-кредити знижувалися. У третьому кварталі банки дещо послабили вимоги до позичальників за споживчими кредитами на тлі конкуренції з іншими банками (у тому числі з небанківського фінсектора). У той же час подальшому пом’якшенню вимог зараз заважають побоювання щодо погіршення платоспроможності споживачів. Вимоги до іпотеки, навпаки, стали більш жорсткими переважно у великих банках. Які ставки за кредитами сьогодні пропонують українські банки населенню, розбирався Banker.ua.

Огляд кредитних ставок у листопаді 2020 року

Незважаючи на те, що ставки за кредитами знижуються, все ж брати кошти в банках досить дорого.

Найбільший банк України “ПриватБанк” пропонує споживчі кредити клієнтам під 42% річних. Щоб скористатися кредитом, досить оформити карту “Універсальна”. Максимальна сума пропонованого кредиту становить 50 000 грн. Пільговий період – 55 днів.

“Альфа Банк” пропонує кредити від 300 грн до 150 000 грн на термін від 3 до 60 місяців. Реальна процентна ставка коливається в межах 0,01% – 225,5% річних, Щомісячна комісія становить від 2% до 4%.

“Райффайзен банк Аваль” пропонує споживчі кредити готівкою на суму до 500 тис. грн під фіксовану процентну ставку від 39,9% до 52,9% річних. Термін кредиту до 72 місяців. При цьому банк вимагає мінімальний пакет документів, а рішення про видачу кредиту приймається за кілька годин.

Активізувалося і кредитування населення, з боку якого попит на позики також зростав. Зокрема, на іпотеку попит виріс  за весь період публікації опитувань з 2013 року

ПУМБ пропонує своїм клієнтам цільові споживчі кредити на покупку побутової техніки та інших товарів. Максимальна сума кредиту становить 100 тис. грн. Термін кредитування варіюється від 3 до 24 місяців. Реальна процентна ставка коливається в межах 0,01% – 377,94%. Щомісячна комісія за обслуговування кредиту становить 4%, а разова комісія за відкриття кредиту становить 24,22%.

“Глобус банк” пропонує споживчі кредити на покупку товарів. При цьому розмір реальної процентної ставки варіюється від 0,001% до 351,68%. Максимальна сума кредиту становить 150 000 грн, а максимальний термін кредитування – 36 місяців. Разова комісія становить до 25%, а щомісячна комісія за обслуговування кредиту становить від 0% до 3%. Для оформлення кредиту досить буде тільки паспорта та ІПН.

Банки зберігають позитивні очікування щодо перспектив кредитування на наступні 12 місяців. Оцінки зростання обсягів кредитування вийшли на докризовий рівень - близько 80% респондентів очікують збільшення обсягу кредитного портфеля в наступні 12 місяців

“УкрЕксімбанк” не видає кредити готівкою, зате готовий кредитувати клієнтів за допомогою кредитних карт. Найбільш привабливою пропозицією є “Кредитка”. Завдяки цьому продукту, клієнт може отримати від 5 000 грн до 50 000 грн на термін 36 місяців під 30% річних. Обов’язковий мінімальний платіж становить 10% від суми кредиту. Також можна погасити борг однією сумою.

“Укргазбанк” пропонує кілька видів кредитів, у тому числі споживчі кредити під заставу депозиту. Максимальна сума кредиту становить 4 млн грн, а термін кредитування не перевищує 12 місяців. Процентна ставка по кредиту розраховується індивідуально і залежить від процентної ставки по депозиту. Реальна процентна ставка становить 16,26% при сумі кредиту 1 млн.грн.

“Правекс Банк” пропонує кілька кредитних продуктів для своїх клієнтів. Для споживчого кредитування найбільш підходящим варіантом є “Європейський персональний кредит”. Сума кредиту становить від 50 тис.грн, а термін кредитування не перевищує 60 місяців. При цьому реальна процентна ставка становить 24,3%.

“ОТП Банк” пропонує українським клієнтам споживче кредитування до 500 000 грн на термін до 7 років. Реальна процентна ставка становить 65,5%.

Розглянемо кредитні ставки на споживчі кредити в українських банках

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: